Regulamin zakupów

 

 REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

Marina Sienkiewicz - sklep internetowy Marisutasz

 

§1

Postanowienia ogólne

1. Sklep internetowy [dalej "Sklep"] prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem Internetu, na podstawie niniejszego Regulaminu [dalej "Regulamin"].

2. Właścicielem Sklepu jest: Marina Sienkiewicz Sokółka, ul. Stara Kamionka 77 , NIP: 5451806854, tel. 515 422 866, adres email: mari.sien@hotmail.com.

3. Regulamin jest integralną częścią umowy sprzedaży zawieranej z Klientem.

4. Warunkiem zawarcia umowy sprzedaży jest akceptacja Regulaminu przez Klienta.

5. Ceny podane w Sklepie są cenami brutto (zawierają podatek VAT).

6. Towary dostępne w Sklepie są wolne od wad fizycznych i prawnych.  Sklep posiada w sprzedaży biżuterię wykonaną własnoręcznie techniką haftu sutasz

 • Kolczyki,  
 • bransoletki,  
 • naszyjniki,  
 • ozdoby do włosów,  
 • pierścionki,  
 • Broszki, 
 • Realizuje indywidualne zamówienia 

§2

Zamówienia

Zamówienia można składać 24h na dobę. 

1. Zamówienia można składać w następujący sposób:

 • poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Sklepu,
 • emailem na adres dostępny na stronie internetowej Sklepu:  marisutasz@gmail.com, mari.sien@hotmail.com,
 • telefonicznie na numery przeznaczone do składania zamówień, dostępne na stronie internetowej Sklepu w zakładce Kontakt: nr tel. 515-422-866.

 

2. Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie przez Klienta danych pozwalających na weryfikację Klienta i odbiorcy towaru. Sklep potwierdza przyjęcie zamówienia emailem lub telefonicznie. Sklep ma prawo odmówić przyjęcia zamówienia, ograniczyć sposób płatności lub żądać przedpłaty w przypadku, gdy zamówienie budzi uzasadnione wątpliwości co do prawdziwości i rzetelności podanych danych bądź sposobu zapłaty.

3. Dla stron wiążące są informacje zawarte na stronie internetowej Sklepu przy kupowanym towarze w momencie złożenia zamówienia, w szczególności: cena, charakterystyka towaru, jego cechy, elementy wchodzące w skład zestawu, termin i sposób dostawy.

4. Informacje znajdujące się na stronie internetowej Sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie składa ofertę zakupu określonego towaru. Do zawarcia umowy sprzedaży dochodzi z chwilą potwierdzenia Zamówienia przez Klienta poprzez kliknięcie w link potwierdzający w mailu przysłanym Klientowi przez Sklep.

 

§3

Płatności

1. Klient ma do wyboru formy płatności określone w zakładce Formy płatności.

2. Ceny przesyłek określone są w cenniku dostawy.

3. Warunkiem wydania towaru jest zapłata za towar i przesyłkę.

4. Po zaksięgowaniu wpłaty na rachunek bankowy sklepu internetowego lub po otrzymaniu potwierdzenia dokonania przelewu sklep niezwłocznie przystępuje do realizacji zamówienia. Zamówienia, które nie zostaną opłacone w ciągu 8 dni roboczych od dnia ich złożenia są automatycznie anulowane. 

Dane konta bankowego:

PKO Bank Polski S.A.

   Numer konta: 71102013320000130208881254 

Sienkiewicz Marina
 Stara Kamionka 77
16-100 Sokółka

             Dla przelewów zagranicznych:

Bank: PKO Bank Polski SA 
Numer konta: 71102013320000130208881254 
IBAN: PL71102013320000130208881254 
SWIFT-BIC: BPKOPLPW
 
PayPal: mari.sien@hotmail.com
 

 

§4

Wysyłka towaru

1. Zamówiony towar Sklep wysyła za pośrednictwem firm wysyłkowych (np. Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej) lub udostępnia do odbioru przez klienta w siedzibie firmy.

2. W przypadku płatności za pomocą karty płatniczej, termin realizacji zamówienia jest liczony od chwili pozytywnej autoryzacji transakcji.

3. W przypadku płatności w inny sposób niż za pobraniem, termin wysyłki wydłuża się o okres pomiędzy złożeniem zamówienia, a datą zaksięgowania należności na rachunku bankowym Sklepu.

4. Czas realizacji zamówienia od momentu zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym wynosi :

     4.1 Dostępny "od ręki" produkt zostaję wysyłany w ciągu 1-2 dni robocze

     4.2 Termin wysyłki produktów wykonanych na zamówienie ustala się indywidualnie.  

Oczywiście jest możliwość realizacji zamówienia w trybie PILNYM jeśli mój czas na to pozwala. Proszę wtedy o kontakt telefoniczny pod numer  515-422-866 lub e-mail: mari.sien@hotmail.com 

Czas przesyłki może zostać wydłużony w okresach świątecznych. W soboty, niedziele i dni świąteczne towaru nie wysyłam. 

 5. Na życzenie klienta towar może zostać dostarczony bezpośrednio do osoby obdarowanej. 

Do każdego zamówienia wystawiam paragon, dlatego w formularzu zamówienia proszę o informację, że zamówiony towar będzie wysyłany jako prezent bezpośrednio do osoby obdarowanej. 

§5

Reklamacje

1. W przypadku niezgodności towaru z umową Klient powinien odesłać do Sklepu, na koszt Sklepu, reklamowany towar wraz z opisem niezgodności.

2. Sklep ustosunkowuje się do reklamacji Klienta w terminie 14 dni roboczych od momentu zwrotu towaru wraz z opisem niezgodności.

3. Gdy realizacja uzasadnionej reklamacji wiąże się z wysłaniem Klientowi nowego towaru bądź usunięcia niezgodności, koszty dostaw ponosi Sklep.

4. Indywidualne ustawienia komputera i monitora Klienta powodujące błędne lub zniekształcone wyświetlanie informacji o towarach (np. kolorów), nie mogą być podstawą reklamacji.

 

§6

Prawo odstąpienia od umowy

90% produktów w moim sklepie są do wykonania i oznaczone są "dostępny na zamówienie".

Proszę przed składaniem zamówienia dokładnie się zastanowić nad kolorem lub rozmiarem, 
w razie pytań zapraszam do kontaktu, doradzę i dopasuję.

Proszę szanować mój czas i moją pracę. 

 Ogólne postanowienia

1. Na podstawie Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000 r. Klient ma prawo odstąpienia od umowy.

2. Prawo odstąpienia od umowy jest skuteczne jeżeli Klient złoży Sklepowi, w terminie 10 dni od odbioru towaru, oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

3. Klient zwraca towar do Sklepu w terminie 14 dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Zwrócony towar powinien być w stanie nienaruszonym, w tym powinien być kompletny, w opakowaniu/pudełku w którym został wysłany, nie może nosić śladów eksploatacji. Koszty przesyłki ponosi Klient.

4. W ciągu 3 dni roboczych od otrzymania przesyłki, Sklep sprawdzi stan przekazanego produktu.

5. W terminie 14 dni od sprawdzenia towaru Sklep zwraca Klientowi zapłaconą kwotę, pomniejszoną o koszty realizacji zamówienia. Klient powinien wskazać numer rachunku bankowego, na jaki ma zostać przelana zwracana kwota. W przypadku płatności kartą płatniczą zwrot środków zostanie wykonany na kartę.

6. W przypadku naruszenia przez Klienta warunków określonych w ust 2 i 3 powyżej oświadczenie o odstąpieniu od umowy jest bezskuteczne, towar nie podlega zwrotowi, a Sklep nie zwraca Klientowi zapłaconej kwoty.

7. Prawo zwrotu nie przysługuje, gdy zakupiona rzecz została wykonana na indywidualne zamówienie klienta. Ustawa z dn.30.05.2014 o prawach konsumenta rozdz.4, art.38. pkt.3

  

INSTRUKCJA ZWROTU


1. W przypadku rozmyślenia się przed wysyłką towaru proszę o informacje
2. Zwrot towaru może nastąpić na koszt osoby zamawiającej. 
3. Towar zwracany musi posiadać opakowanie, paragon (rachunek), formularz odstąpienia od umowy i nie nosić śladów używania. 
4. Towar powinien zostać odesłany przesyłką rejestrowaną (listem poleconym lub paczką). Nie odpowiadam za towary zaginione w trakcie przesyłki. 
4.1 Produkt ma być bezpiecznie spakowany, koniecznie w pudełku w którym został wysłany! 
4.2 Nie przyjmuję zwrotu towaru przesyłką płatną „za pobraniem”. 

5. Zwrot pieniędzy klientowi następuje po otrzymaniu towaru i stwierdzeniu, 
iż został on zwrócony nieużywany i nieuszkodzony. 
5.1 Zwrot pieniędzy następuje na konto bankowe, którego dane kupujący podał w formularzu. 

KOSZT WYSYŁKI TOWARU DO KLIENTA NIE PODLEGA ZWROTOWI. 

Prawo zwrotu nie przysługuje, gdy zakupiona rzecz została wykonana na indywidualne zamówienie klienta. Ustawa z dn.30.05.2014 o prawach konsumenta rozdz.4, art.38. pkt.3

 

Wzór formularza odstąpienia od umowy
(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)

–    Adresat:

Marina Sienkiewicz
Stara Kamionka 77, 16-100 Sokółka 
Polska
 

–    Ja/My niniejszym informuję/informujemy o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy  

–    Data odbioru

–    Imię i nazwisko konsumenta(-ów)

–    Adres konsumenta(-ów)

–    Podpis konsumenta(-ów) 

–    Data

-    Dane konta bankowego, na jaki ma zostać przelana zwracana kwota.

 

§7

Ochrona prywatności

1. Składając zamówienie Klient wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych wyłącznie w celu realizacji zamówienia.

2. Klient może również wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Sklepu materiałów reklamowo - promocyjnych, w tym biuletynu handlowego.

3. Klient ma prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania oraz sprzeciwu wobec ich przetwarzania.

 

Obowiązek informacyjny na podstawie artykułu 13 RODO 

Kto jest administratorem Twoich danych osobowych? 

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest  Właściciel Sklepu Biżuteria sutasz – sklep internetowy Marisutasz: Marina Sienkiewicz, NIP: 5451806854, 

  Jak się z nią skontaktować, żeby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych? 

Napisz do mnie lub zadzwoń: 

adres e-mail: mari.sien@hotmail.com. 

 tel. 515 422 866 

adres pocztowy:  Marina Sienkiewicz , Stara Kamionka 77, 16-100 Sokółka. 

Skąd mam Twoje dane? 

Otrzymałam je od Ciebie podczas zakładania konta, a także, w związku z transakcjami dokonywanymi przez Ciebie na stronie Sklep Biżuteria sutasz – sklep internetowy Marisutasz. 

Jeżeli zdecydujesz się dokonać zakupu w Sklepie Biżuteria sutasz – sklep internetowy Marisutasz, Twoje dane będą wykorzystane dla potrzeb realizacji transakcji sprzedaży. Obejmuje to w szczególności otrzymanie od Ciebie płatności, dostawę towarów do wskazanego przez Ciebie miejsca, wystawienie dokumentów sprzedaży: 

 1. Składając zamówienie w Sklepie Klient wyraża zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych w jego bazie oraz na ich przetwarzanie w celu realizacji sprzedaży. Podanie danych osobowych przez Klienta oraz zgoda na ich przetwarzanie są niezbędne do zrealizowania zamówienia. 
 1. Podanie danych osobowych przez Klienta jest dobrowolne, jednakże brak zgody na przetwarzanie przez Sprzedającego danych osobowych może uniemożliwiać świadczenie przez Sprzedającego usług drogą elektroniczną oraz dokonywanie przez Klienta zakupów. 
 1. Kupujący ma prawo wglądu do swoich danych, żądania ich korekty lub uzupełnienia oraz ich usunięcia. 
 1. Dane osobowe są chronione zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. “O ochronie danych osobowych” (Dz.U. Nr 133 poz. 883) w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób trzecich. Dane przetwarzane są z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa, określonych w ustawie. 
 1. Sprzedający informuje, że dokonując wyboru firmy wysyłkowej celem realizacji zamówienia, Kupujący wyraża zgodę na udostępnienie swoich danych osobowych tej firmie tj. “Poczta-Polska” – Poczta Polska SA, ul. Stawki 2, 00-940 Warszawa. 
 1. Klient oświadcza, iż podane przez niego dane osobowe są prawdziwymi danymi Klienta. 
 1. Dane dotyczące korzystania przez Ciebie ze strony Sklepu Biżuteria sutasz – sklep internetowy Marisutasz, które uzyskuje za pośrednictwem tzw. plików cookies przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wyrażonej zgodnie z art. 173 Prawa telekomunikacyjnego. 

 

§8

Własność intelektualna

Zdjęcia wykorzystane na stronie sklepu są autorstwem firmy. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub części bez zgody autora, jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna Dz.U. 94 nr 24 poz.83, sprost. Dz.U 94 nr 43, poz.170.

Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą czasami nieznacznie różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu. 

 

 

§9

Wejście w życie i zmiany Regulaminu

1. Regulamin wchodzi w życie z dniem publikacji na stronie internetowej Sklepu.

2. Niniejszy Regulamin może zostać zmieniony.

3. Zmiany Regulaminu zostaną opublikowane na stronie Sklepu.

4. Informacja o zmianach Regulaminu zostanie przesłana Klientowi na adres email wskazany w zamówieniu.

5. Zmiany Regulaminu wchodzą w życie po upływie 14 dni od dnia ich publikacji w sposób określony w ust. 3.

6. Sklep uznaje, iż Klient zaakceptował zmiany regulaminu, jeśli nie wypowiedział umowy do końca upływu okresu wskazanego w ust. 5.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony